Právo nehnuteľností

Právo nehnuteľností je odvetvím občianskeho práva, ktoré sa vzťahuje na právo vlastniť, držať, užívať a hospodáriť s nehnuteľnosťami. Jeho aplikácia je nevyhnutná pri súvisiacich aktivitách, od rozsiahlychdeveloperských projektov až po drobné výkupy parciel alebo zriadenie vecných bremien.

Právo nehnuteľností ovplyvňuje na dennej báze majiteľov nehnuteľností, nájomcov, prenajímateľov, kupujúcich, predávajúcich, oprávnených alebo povinných z vecných bremien.

Poskytované právne služby

Naša právnici zameraní na realitné právo Vám pomôžu s právnymi službami a poradenstvom v súvislosti s kúpou, užívaním a predajom pozemkov, bytov, rodinných domov alebo iných nehnuteľností. Našimi klientmi sú aj viaceré developerské projekty.

Pomáhame aj v iných otázkach realitného práva, pri prevodoch vlastníckeho práva k nehnuteľností, špecifických predajoch nehnuteľností či právnom due diligence.

K našim najčastejšie poskytovaným službám v oblasti práva nehnuteľností patria:

  • vypracovanie zmluvnej dokumentácie, akou je napr. kúpna zmluva, darovacia zmluva, zámenná zmluva, nájomná zmluva či rôzne typy dohôd alebo vecných bremien;
  • poradenstvo pri developmente, plánovaní a výstavbe developerských projektov;
  • poradenstvo pri kúpe, predaji alebo prenájme nehnuteľností;
  • výkon právneho auditu nehnuteľností resp. developerských projektov, tzv. due dilligence;
  • zastúpenie realitných kancelárii.

Pokiaľ potrebujete pomôcť s developerským projektom alebo hľadáte odborníkov na právo nehnuteľností, sme Vám k dispozícii.

Potrebujete poradiť alebo pomôcť v právnej otázke? Neváhajte nás kontaktovať!

Kontaktujte nás

info@patacpartners.sk
+421 910 834 135

PATÁČ & PARTNERS s.r.o.
advokátska kancelária
Karadžičova 16
821 08 Bratislava, Slovenská Republika

© 2024 PATÁČ & PARTNERS s.r.o.
Pravidlá ochrany osobných údajov